Sınıf360° | Üniversiteye Hazırlık | Üniversiteye Hazırlık Kitapları | Üniversiteye Hazırlık Kursları | Ders Videoları

TURBO DİKKAT OYUNU 2

290 TL 340 TL

Açıklama

TURBO DİKKAT SÖZEL - SAYISAL HAFIZA

Görsel, sözel, sayısal becerinizi geliştirmek istiyorsanız tam size ve çocuğunuza göre. Ailenizle birlikte hem oynayacak hem öğrenecek hem de sosyalleşeceksiniz. Paylaşırken öğrenmenin en güzel yolu Turbodikkat!

Oyun Açıklaması:

Oyun dört alana hitap etmektedir.

- Görsel dikkat becerisi

- Sözel dikkat becerisi

- Sayısal dikkat becerisi

- Görsel ve sözel dikkat becerisi (Fotoğrafik Okuma)

 

Bu dört alanın her birinde 27 kart bulunmaktadır.

 

Oynarken öğrenebileceğiniz, hem sizin hem çocuğunuzun DİKAT, KONSANTRASYON, ODAKLANMA, REFLEKS ve HIZINIZI artıracak muhteşem bir etkinlik. 

 

Görsel, sözel, sayısal becerinizi geliştirmek istiyorsanız tam size ve çocuğunuza göre. Ailenizle birlikte hem oynayacak hem öğrenecek hem de sosyalleşeceksiniz. Paylaşırken öğrenmenin en güzel yolu Turbodikkat artık sizlerle.

Oyunun Hedefi:

Yan yana getirilen iki kart arasında her zaman tam olarak bir eşleştirme vardır. Her kartta bulunan altı sembolden biri mutlaka eştir. Bunu keşfetmek ve aramak oyunun hedefidir. 

Oyun Modları:

Tüm kartlar karılır (karıştırılır) ve yüzü aşağı gelecek şekilde her oyuncunun önüne bırakılır. Geri kalanıyla açık deste oluşturulur. Amaç, tüm oyuncuların aynı anda kendi kartların çoğunu toplamak. İlk önce kim ortak sembolü tanırsa (fark ederse) desteden kart alır ve kendi kartını zemine açık olarak koyar. Böylece, bir sonraki kart hemen görülebilir ve tüm kartlar dağıtılana kadar bu böyle devam eder. Sonunda kim kartların çoğunu toplamışsa o kazanır.

Masa ortasında açık kart olması dışında, daha önce olduğu gibi benzer bir prensip burada da vardır. Oyuncular ve kapalı desteleri. Oyuncunun kartları burada uygun bir şekilde yığın üzerine yüzü yukarı olarak yerleştirilmelidir. Kim tüm kartlardan kurtulursa o kazanır.

Her oyuncu, yüzü aşağı bakacak şekilde ve kendi elini masanın üzerine tutacak şekilde bir kart alır. Bir işaretle kart ters çevrilir. Oyuncular diğer oyun arkadaşlarının kartı ile eşleşeni bulmak zorunda. Burada amaç, yeni kartlarla yeni bir tura başlamadan önce, karşı taraf kartlarından kurtulurken sizin daha hızlı olmanız.

Masanın ortasına açık bir kart bırakılır. Diğer katılan oyuncularınki gibi kapalı vaziyette yanlarına denk gelen birçok kart konur. Aynı anda kartları ortaya koyarak, oyuncular kadar kart kapmak gerekir.

Her oyuncunun önüne kapalı bir kart bırakılır. Kalan kartlar deste olarak yüzü yukarı gelecek şekilde ortaya bırakılır. Oyunun amacı: İşaret verildiğinde kartlar açılır. Ortadaki kartla diğer oyunculardan birinin kartındaki ortak sembolü bulan oyuncu ortadaki kartı o oyuncunun kartının üzerine koyar. Kartların tamamı bittiğinde en az karta sahip olan kazanır.


Tanıtım Videosu

Galeri